Alkohol

Dobry lekarz kardiolog Zgorzelec

Alkohol

Alkohol – czy tylko szkodzi?

Do jednej z najpopularniejszych, a przy tym legalnych używek, należy alkohol. Jest dostępny praktycznie w każdym sklepie spożywczym, zwykle umiejscowiony za kasami, więc nietrudno go nie przeoczyć. Wybór alkoholi jest ogromny i w zasadzie każdy, kto nie jest jego zagorzałym przeciwnikiem, znajdzie trunek odpowiedni dla siebie, zarówno pod względem ilości procentów, jak i smaku.

Najpopularniejsze jest piwo, co nie powinno dziwić. Jest najbardziej dostępne dla przeciętnego człowieka, z racji swojej relatywnie niskiej ceny. Obecnie wybór piw jest ogromny, nie tylko pod względem samych marek, ale i rodzajów. Możemy kupić piwa jasne, ciemne, pszeniczne, India Pale Ale, stouty, miodowe, owocowe, smakowe. Popularność zyskują, choć nadal stanowią mniejszość sprzedaży, piwa regionalne, wytwarzane w małych browarach. Wiele z nich zdążyło już zyskać uznanie piwoszy, którzy mimo chęci ciągłego poznawania nowych smaków, z przyjemnością wracają do swoich ulubionych piw.

Alkohol idealnie sprawdza się na wszelkiego rodzaju imprezach: urodzinach, prywatkach, wyjazdach pod namiot, podczas wyjść do klubu. Wypity w niezbyt dużych ilościach pomaga przezwyciężyć nieśmiałość, ułatwia nawiązywanie kontaktów z innymi ludźmi, a także pomaga rozluźnić się i odstresować. Oczywiście należy pamiętać, że tak jak wszystko, również i alkohol w nadmiarze szkodzi. Dlatego zanim zaczniemy pić warto postawić sobie jasno granicę, po której nie sięgniemy po kolejną butelkę czy kieliszek. Pamiętajmy, że im wyższą granicę sobie określimy, tym trudniej po jej osiągnięciu będzie nam wypełnić swoje postanowienie.

Podobne artykuły tematyczne o medycynie:

Alkohol Reviewed by on sobota, 2 września, 2017 .

Alkohol – czy tylko szkodzi? Do jednej z najpopularniejszych, a przy tym legalnych używek, należy alkohol. Jest dostępny praktycznie w każdym sklepie spożywczym, zwykle umiejscowiony za kasami, więc nietrudno go nie przeoczyć. Wybór alkoholi jest ogromny i w zasadzie każdy, kto nie jest jego zagorzałym przeciwnikiem, znajdzie trunek odpowiedni dla siebie, zarówno pod względem ilości

ABOUT AUTHOR /