ŁUSZCZYCA

 ›  › ŁUSZCZYCA

Kardiolog Zgorzelec

ŁUSZCZYCA

psychoterapia (1)Łuszczyca jest czuje chorobą genetyczną, charakteryzującą tym, że na skórze pojawiają się czerwone, owalne lub okrągłe grudki pokryte jakby srebrzystymi łuskami. Najczęściej umiejscawiają się na skórze głowy, na czole, uszach, w okolicy kolan, łokci oraz narządów płciowych. Czasami choroba może zaatakować także paznokcie rąk i stóp. Często w tej chorobie dochodzi do stanów zapalnych i obrzęków stawów z towarzyszącym im bólem a czasami nawet unieruchomieniem. Gdy choroba ujawni się przed 40 rokiem życia zwykle jej przebieg jest gwałtowny. Jest to choroba na całe życie i bardzo oporna w leczeniu.
Często chorzy czują się odrzuceni, ograniczają kontakty z innymi ludźmi, boją się pójść na basen czy plażę?najbardziej wrażliwe osoby nie mogą sobie poradzić z zaakceptowaniem takiego stanu rzeczy i popadają w depresję.
Ostatnio zaświeciło światełko w tunelu: jest to terapia biologiczna. Chory przyjmuje jeden zastrzyk na dwa ?trzy miesiące i objawy choroby całkowicie ustępują. Należy tylko przestrzegać zaleceń lekarza i systematycznie przyjmować zastrzyki. Niestety nie jest ta kuracja jeszcze refundowana przez NFZ, a jest to kuracja dosyć droga: koszt rocznej kuracji wynosi około 60 tysięcy złotych?

Podobne artykuły tematyczne o medycynie:

ŁUSZCZYCA Reviewed by on poniedziałek, 17 października, 2016 .

Łuszczyca jest czuje chorobą genetyczną, charakteryzującą tym, że na skórze pojawiają się czerwone, owalne lub okrągłe grudki pokryte jakby srebrzystymi łuskami. Najczęściej umiejscawiają się na skórze głowy, na czole, uszach, w okolicy kolan, łokci oraz narządów płciowych. Czasami choroba może zaatakować także paznokcie rąk i stóp. Często w tej chorobie dochodzi do stanów zapalnych i

ABOUT AUTHOR /