Dobre samopoczucie

 ›  › Dobre samopoczucie

Dobry lekarz kardiolog Zgorzelec

Dobre samopoczucie

zdrowie (3)Pochłonięci obowiązkami zawodowymi i domowymi, zapominamy często o tym, co jest równie ważne jak praca oraz rodzina – o naszym zdrowiu. Gubimy się w natłoku zadań, których dostarcza nam codzienność, tracimy równowagę, nasze zdrowie zaczyna szwankować.

Warto obudzić się w porę, podjąć kroki, które przywrócą nam dobre samopoczucie. Jeśli wiemy, że coś nam szkodzi, najlepiej to wyeliminować lub znacznie ograniczyć, chociaż wiadomo, że nie zawsze jest to możliwie. Bywa, że wykańcza nas stres zawodowy. Dobrze jest pomyśleć nad wzięciem urlopu lub nawet zmianą miejsca pracy. Gdy to jest niemożliwe, można też nauczyć się technik relaksacyjnych, zapisać się na jogę, na taniec towarzyski, cokolwiek, co pozwoli nam się wyluzować i pozbyć nagromadzonych w pracy złych emocji.

Nasze zdrowie ma też wiele wspólnego z tym, co jemy. Odpowiednia dieta może zdziałać cuda, poprawić nasze samopoczucie, dodać energii, zlikwidować trapiące nas dolegliwości. Powinniśmy jeść posiłki jak najmniej przetworzone, z naturalnych i dobrych jakościowo produktów. Wtedy dostarczymy sobie wszelkich niezbędnych składników odżywczych.

Podobne artykuły tematyczne o medycynie:

Dobre samopoczucie Reviewed by on piątek, 1 kwietnia, 2016 .

Pochłonięci obowiązkami zawodowymi i domowymi, zapominamy często o tym, co jest równie ważne jak praca oraz rodzina – o naszym zdrowiu. Gubimy się w natłoku zadań, których dostarcza nam codzienność, tracimy równowagę, nasze zdrowie zaczyna szwankować. Warto obudzić się w porę, podjąć kroki, które przywrócą nam dobre samopoczucie. Jeśli wiemy, że coś nam szkodzi, najlepiej

ABOUT AUTHOR /